ASPI-0403S-6R8M-T
ABRACON
815-ASPI-0403S-6R8M
ASPI-0403S-6R8M-T
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND 6.80 uH 1.200 A 65.00 mOhm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2500   Multiples: 2500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
6.6 mm x 4.45 mm
Shielded
6.8 uH
20 %
1.2 A
65 mOhms
- 40 C
+ 85 C
Standard
6.6 mm
4.45 mm
2.92 mm
Ferrite
ASPI-S
Reel
Application: Power
Brand: ABRACON
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz