ATC120W24V
ATC Automatic Timing & Controls
430-ATC120W24V
ATC120W24V
Mfr.:
Description:
Power Supplies - DIN Rail Mount Power Supply 120 watt 24 vdc
ECAD Model:
In Stock: 11
Stock:
11 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
ATC Diversified Electronics
Product Category: Power Supplies - DIN Rail Mount
RoHS:
120 W
90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
1 Output
24 VDC
5 A
Industrial
109.8 mm (4.323 in)
102.7 mm (4.043 in)
43 mm (1.693 in)
ATCPWR
Brand: ATC Automatic Timing & Controls
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IN
Dimensions: 109.8 mm x 102.7 mm x 43 mm