AS6C4008-55PCN
Alliance Memory
913-AS6C4008-55PCN
AS6C4008-55PCN
Mfr.:
Description:
SRAM 4M, 2.7-5.5V, 55ns 512K x 8 Asynch SRAM
ECAD Model:
In Stock: 345
Stock:
345
Can Dispatch Immediately
On Order:
1,040
Expected 2026/09/17
Factory Lead Time:
20
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Alliance Memory
Product Category: SRAM
RoHS:
4 Mbit
512 k x 8
55 ns
Parallel
5.5 V
2.7 V
60 mA