AEVT350-C
Altran Magnetics
76-AEVT350-C
AEVT350-C
Mfr.:
Description:
Contactors - Electromechanical DC Contactor, 350A, 24VDC Coil
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Altran Magnetics
Product Category: Contactors - Electromechanical
RoHS:
350 A
1.8 kVDC
AEVT350
Brand: Altran Magnetics
Contact Termination: Stud
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 92.5 mm