JTP02RP-20-16PD(003)(LC)
Amphenol Aerospace
654-P02RP2016PD003LC
JTP02RP-20-16PD(003)(LC)
16 Position
Pin (Male)
20-16
Receptacles
20
Box Mount
13 A
Shell Material: Aluminum
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Circular Connectors
Voltage Rating: 900 VAC, 1.25 kVDC