JTP02RP-20-16SD(439)
Amphenol Aerospace
654-JTP02RP2016SD439
JTP02RP-20-16SD(439)
16 Position
Socket (Female)
20-16
Receptacles
20
Box Mount
13 A
Shell Material: Aluminum
Factory Pack Quantity: 6
Subcategory: Circular Connectors
Voltage Rating: 900 VAC, 1.25 kVDC