BLC-L20D-U2
Amphenol All Sensors
683-BLC-L20D-U2
BLC-L20D-U2
Mfr.:
Description:
Board Mount Pressure Sensors 20 in H20 SMT Gage Pressure
ECAD Model:
In Stock: 8
Stock:
8 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Amphenol
Product Category: Board Mount Pressure Sensors
RoHS:
Gauge
20 in H2O
Digital
SMD/SMT
900 mV to 1.8 V
SMT-6
- 25 C
+ 85 C
BLC
Brand: Amphenol All Sensors
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Output Voltage: 38 mV
Product Type: Board Mount Pressure Sensors
Factory Pack Quantity: 10
Subcategory: Sensors
Supply Voltage - Max: 1.8 V
Supply Voltage - Min: 900 mV