L17DBFRA25SC309
Amphenol Commercial Products
523-L17DBFRA25SC309
L17DBFRA25SC309
Mfr.:
Description:
D-Sub Standard Connectors 25P Sz B Metal Shell Skt Flat Ribbon
ECAD Model:
In Stock: 764
Stock:
764 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Amphenol
Product Category: D-Sub Standard Connectors
RoHS:
25 Position
Socket (Female)
IDC
Panel
Vertical
2 Row
Female
Gold
Receptacle
3 (B)
Steel
Tin
Unfiltered
Tray
Brand: Amphenol Commercial Products
Contact Material: Brass
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Current Rating: 3 A
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT)
Maximum Operating Temperature: + 105 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Product Type: D-Sub Connectors - Standard Density
Factory Pack Quantity: 528
Subcategory: D-Sub Connectors
Voltage Rating: 250 V