ASZ-17PMMS-QC8C20
Amphenol LTW
523-ASZ17PMMSQC8C20
ASZ-17PMMS-QC8C20
Mfr.:
Description:
Sensor Cables / Actuator Cables X-Lok, Mini Size, Metal, 1.5A, 17 pins, Male Connector, Male Contact, Circular, Push Lock, Solder, Receptacle With Cable/Wire, Length 200mm, IP68
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
1,000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Amphenol
Product Category: Sensor Cables / Actuator Cables
RoHS:
Mini
17 Position
Pigtail
Male
200 mm (7.874 in)
1.5 A
30 V
26 AWG