P51-1000-S-B-I36-4.5V-000000
Amphenol / SSI Technologies
297-P511000SBI3645V0
P51-1000-S-B-I36-4.5V-000000
Mfr.:
Description:
Pressure Sensors - Industrial IND. PRESSURE SENSOR
ECAD Model:
In Stock: 2
Stock:
2 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Amphenol
Product Category: Pressure Sensors - Industrial
RoHS:
Transducers
1000 psi
Sealed Gauge
1 %
Digital / Analog
1/8-27 NPT
Thread Mount
4.5 V
5 V