MAX15062C12EVKIT#
Analog Devices / Maxim Integrated
700-15062C12EVKIT#
MAX15062C12EVKIT#
Mfr.:
Description:
Power Management IC Development Tools Evaluation kit for 4.5V to 60V, 300mA hi
In Stock: 4
Stock:
4 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Analog Devices Inc.
Product Category: Power Management IC Development Tools
RoHS:
Evaluation Kits
Voltage Regulator - Switching Regulator
14 V to 60 V
12 V
MAX15062C
MAX15062C
Brand: Analog Devices / Maxim Integrated
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
For Use With: MAX15062C
Output Current: 300 mA