AD5241BRUZ100-R7
Analog Devices
584-AD5241BRUZ100-R7
AD5241BRUZ100-R7
Mfr.:
Description:
Digital Potentiometer ICs 8-Bit I2C RDAC
ECAD Model:
In Stock: 766
Stock:
766 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tube
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Analog Devices AD5241BRUZ100
Analog Devices
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Analog Devices Inc.
Product Category: Digital Potentiometer ICs
RoHS:
AD5241
100 kOhms
30 PPM / C
30 %
Single
256 Tap
Volatile
I2C
2.7 V
100 nA
- 40 C
+ 105 C
PCB Mount
SMD/SMT
TSSOP-14
Linear
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Analog Devices
Country of Assembly: PH
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Product Type: Digital Potentiometer ICs
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Digital Potentiometer ICs
Supply Voltage - Max: 5.5 V
Supply Voltage - Min: 2.7 V