36KR20KLF
BI Technologies / TT Electronics
858-36KR20KLF
36KR20KLF
Mfr.:
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 6mm 20K Open Type Trimmer
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 16000   Multiples: 16000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Trimmer Resistors - Through Hole
RoHS:
REACH - SVHC:
Model 36
Through Hole
Single Turn
1 Turn
20 kOhms
Side Cross
300 mW
100 V
20 %
250 PPM / C
Horizontal Adjustment
- 30 C
+ 100 C
Bulk
Brand: BI Technologies / TT Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Element Type: Cermet
Height: 7.7 mm
Length: 6.8 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Trimmer Resistors
Factory Pack Quantity: 16000
Subcategory: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Type: Open Frame Trimmer
Width: 4.5 mm