P166H11F5BA200K
BI Technologies / TT Electronics
858-P166H11F5BA204
P166H11F5BA200K
Mfr.:
Description:
Precision Potentiometers
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 4800   Multiples: 1600
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Precision Potentiometers
RoHS:
P166
PC Pin
Potentiometers
Rotary Potentiometer
Panel Mount, PCB Mount
Horizontal Adjustment
1 Turn
1 Gang
200 kOhms
6 mm
30 mm
150 VAC
Conductive Plastic
Flatted
20 %
- 10 C
+ 70 C
Tray
Brand: BI Technologies / TT Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Power Rating: 100 mW (1/10 W)