MF-R1100-2
Bourns
652-MF-R1100-2
MF-R1100-2
Mfr.:
Description:
Resettable Fuses - PPTC PTC RESETTABLE 1.1A 16V RADIAL LEADED
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Bulk
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Resettable Fuses - PPTC
RoHS:
MF-R
PCB Mount
Radial
11 A
16 V
22 A
100 A
10 mOhms
- 40 C
+ 85 C
10.2 mm
Reel
Cut Tape
Brand: Bourns
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 32.9 mm
Length: 24.2 mm
Product Type: Resettable Fuses - PPTC
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PPTC Resettable Fuses
Tradename: Multifuse
Type: PTC Resettable Fuses
Width: 7.6 mm