SRP3012TA-R47M
Bourns
652-SRP3012TA-R47M
SRP3012TA-R47M
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.47uH 20% 5A
ECAD Model:
In Stock: 29
Stock:
29 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 29 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Shielded
470 nH
20 %
5 A
30 mOhms
7.2 A
- 40 C
+ 150 C
107 MHz
Standard
3.5 mm
3.2 mm
1 mm