VMS-450B-36-CFS
CUI Inc.
490-VMS-450B-36-CFS
VMS-450B-36-CFS
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount ac-dc, 450 W, 36 Vdc, single output, metal case w/ side fan, MED
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 48   Multiples: 48
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
96 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CUI Inc.
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
RoHS:
450 W
100 VAC to 240 VAC
1 Output
36 VDC
12.5 A
Enclosed
4 kVAC
91 %
Medical
127 mm (5 in)
76.2 mm (3 in)
38.1 mm (1.5 in)
VMS-450B-CFS
Brand: CUI Inc.
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 127 mm x 76.2 mm x 38.1 mm
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz