VCHW084T-R33MS5
Cyntec
108-VCHW084T-R33MS5
VCHW084T-R33MS5
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND SMD 0.33UH 9mm * 8.3mm * 4mm
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cyntec
Product Category: Power Inductors - SMD
Reel
Cut Tape
Brand: Cyntec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Termination Style: SMD/SMT
Part # Aliases: VCHW084TR33MS5
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
USHTS:
Solution for OBCs & DC-DC Converters
Total Solution for AI Server and Switch
Cyntec delivers high-efficiency power and passive components for AI servers and data center switches. These solutions feature advanced power chokes, TLVR inductors, and integrated power modules to support high-density, high-performance computing. Proprietary materials and optimized designs ensure superior thermal management and reliability. Liquid-cooled busbars enable stable operation under extreme loads up to 50Vdc/8000A. The AI servers and switches are ideal for AI, HPC, and next-generation data center applications.
Automotive Total Solution
Automotive Electronic Control Units (ECUs)
Cyntec Automotive Electronic Control Units (ECUs) feature a range of miniaturized inductors and resistors for key automotive systems. The ECUs act as the brain by controlling the electrical systems of vehicles. The Power-over-Coax (PoC) filters in ECUs allow both electrical power and data signals to be transmitted over a single coaxial cable. The PoC filters offer high current with LF design (1A), high saturation current with alloy powder lid, and high impedance over a wide frequency range. The filters are compatible with GMSL3 and FPD LINK IV up to 12Gbps.