SMBJ40A-13-F
Diodes Incorporated
621-SMBJ40A-13-F
SMBJ40A-13-F
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 40.0V
ECAD Model:
In Stock: 36,005
Stock:
36,005 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Diodes Incorporated
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
REACH - SVHC:
Unidirectional
1 Channel
40 V
SMD/SMT
64.5 V
44.4 V
SMB (DO-214AA)
9.3 A
600 W
- 55 C
+ 150 C
SMBJ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Diodes Incorporated
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Pd - Power Dissipation: 5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V