628-21W4624-4NE
EDAC
587-628-21W4624-4NE
628-21W4624-4NE
Mfr.:
Description:
D-Sub Mixed Contact Connectors Vertical Combo Dsub
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 100   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
1,000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
EDAC
Product Category: D-Sub Mixed Contact Connectors
21W4
21 Position
Threaded Standoff
Vertical
Solder Cup
Brand: EDAC
Contact Material: Copper
Contact Plating: Gold
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Current Rating: 40 A
Filtered: Unfiltered
Gender: Female
Insulation: Insulated
Insulation Material: Thermoplastic Polyester
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Product Type: Mixed Contact D-Sub Connectors
Shell Material: Steel
Shell Plating: Nickel
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: D-Sub Connectors
Voltage Rating: 125 V