DRQ127-100-R
Eaton Electronics
704-DRQ127-100-R
DRQ127-100-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 10uH 11.2A 0.0172ohms
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
2,800
Pending
Expected 2026/11/04
Factory Lead Time:
17
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 350)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
10 uH
20 %
3.02 A, 6.04 A
17.2 mOhms, 68.6 mOhms
- 40 C
+ 125 C
Standard
12.5 mm
12.5 mm
8 mm
Ferrite
DRQ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Drum
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 350
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz