FP1005R2-R10-R
Eaton Electronics
704-FP1005R2-R10-R
FP1005R2-R10-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 100nH 73A Flat-Pac FP1005
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 950)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
Unshielded
100 nH
10 %
50 A
470 mOhms
- 40 C
+ 125 C
Standard
10.2 mm
7 mm
4.95 mm
Ferrite
FP1005
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 950
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz