FP1108L1-R085-R
Eaton Electronics
504-FP1108L1-R085-R
FP1108L1-R085-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND Flat Pac Power 85nH 2 Pads SMT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 450)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
Unshielded
85 nH
10 %
64 A
100 uOhms
- 40 C
+ 125 C
Standard
11 mm
8.2 mm
8.3 mm
Ferrite
FP1108L1
Reel
Cut Tape
Application: High Frequency
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 450
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz