MOV20V510Y
Eaton Electronics
504-MOV20V510Y
MOV20V510Y
Mfr.:
Description:
Varistors MOV, 20 mm size, 510 VAC
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Varistors
RoHS:
MOV
MOVs
Through Hole
Radial
510 VAC
670 VDC
820 V
1.355 kV
22.5 mm
100 A
282 J
500 pF
- 40 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 7.5 mm
Lead Spacing: 10 mm
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: Varistors
Tolerance: 10 %