MPIA4015V2-R33-R
Eaton Electronics
704-MPIA4015V2-R33-R
MPIA4015V2-R33-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.33uH 11A 8.5mOhms AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
4.4 mm x 4.2 mm x 1.5 mm
Shielded
330 nH
20 %
9.5 A
8.5 mOhms
11 A
- 55 C
+ 125 C
120 MHz
Standard
4.4 mm
4.2 mm
1.5 mm
AEC-Q200
MPIA40-V2
Reel
Application: Automotive
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz