SD14-3R2-R
Eaton Electronics
704-SD14-3R2-R
SD14-3R2-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 3.2uH 2.08A 0.0663ohms
ECAD Model:
In Stock: 5
Stock:
5 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 5 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3800)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Shielded
3.2 uH
20 %
1.94 A
66.3 mOhms
2.08 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
5.2 mm
5.2 mm
1.45 mm