TR2/1025FA15-R
Eaton Electronics
504-TR2/1025FA15-R
TR2/1025FA15-R
Mfr.:
Description:
Surface Mount Fuses 250VAC/60VDC 15A Brick
ECAD Model:
In Stock: 10,232
Stock:
10,232 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Surface Mount Fuses
RoHS:
REACH - SVHC:
1025FA
Surface Mount Fuses
Fast Blow
15 A
250 VAC
60 VDC
50 A, 50 A
4010 (10228 metric)
Reel
Cut Tape
MouseReel
3.9 mOhms
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 2.77 mm
Length: 10.29 mm
Product Type: SMD Fuses
Factory Pack Quantity: 2500
Subcategory: Fuses
Tradename: Brick
Width: 2.77 mm