TTL-232R-3V3-2MM
FTDI
895-TTL-232R-3V3-2MM
TTL-232R-3V3-2MM
Mfr.:
Description:
USB Cables / IEEE 1394 Cables USB Embedded Serial Conv 3V3 2mm Hdr
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
175
Expected 2026/06/05
800
Expected 2026/07/09
200
400
Factory Lead Time:
18
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1   Maximum: 30
FTDI
Product Category: USB Cables / IEEE 1394 Cables
RoHS:
USB Cables
UART Convert Cable
USB Type A
7 Position
Single In Line (SIL)
7 Position
Male / Male
24 AWG
1.8 m
Black
Bulk
TTL-232
3.3 V