FMHR0025-36
Fairview Microwave
67-FMHR0025-36
FMHR0025-36
Mfr.:
Description:
RF Cable Assemblies RA SMA Male to RA SMA Male MIL-DTL-17 Cable M17/60-RG142 Coax in 36 Inch
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
1 Can Dispatch in 20 Days
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Fairview Microwave
Product Category: RF Cable Assemblies
SMA
Pin (Male)
Right Angle
SMA
Plug (Male)
Right Angle
914.4 mm (36 in)
50 Ohms
12.4 GHz
RG-142
Bag
Brand: Fairview Microwave
Connector A Polarity: Normal
Connector B Polarity: Normal
Contact Material: Brass
Contact Plating: Gold
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Frequency Range: 0 Hz to 12.4 GHz
Minimum Frequency: 0 Hz