LVC0603LF-R200F
IRC / TT Electronics
66-LVC0603LF-R200F
LVC0603LF-R200F
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 1/10W 0.2ohm 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
LVC
200 mOhms
100 mW (1/10 W)
1 %
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)