ZRS-8480-WW
JKL Components
560-ZRS-8480-WW
ZRS-8480-WW
Mfr.:
Description:
LED Lighting Modules 8.0mm X 480mm LED Warm White Light Bar
ECAD Model:
In Stock: 62
Stock:
62 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
1 Week Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
5,000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
JKL Components
Product Category: LED Lighting Modules
RoHS:
LED Light Strips, Rigid
30 LED
White (Neutral White)
3300 K
70 lm
200 mA
12 V
8 mm
480 mm
Tube
Brand: JKL Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Height: 5.5 mm
Power Rating: 2.4 W
Product Type: LED Bulbs & Modules
Size: 480 mm x 8 mm x 5.5 mm
Factory Pack Quantity: 10
Subcategory: LED Lighting
Viewing Angle: 120 deg
Unit Weight: 27.560 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
ZRS Series LED Light Bars
JKL Components ZRS LED Light Bars are easy to mount on any flat surface and resist vibration and shock. These high-brightness, energy-efficient components feature a working voltage of 12V DC, a working current of 200mA, and an LED viewing angle of 120°. The PCB bars can be dimmed by lowering the voltage or by using a PWM dimmer. JKL Components ZRS LED Light Bars are ideal for a variety of lighting applications, including amusement, interior coves, signage, architectural, and emergency.