QSCP251Q200J1GV001T
Johanson Technology
609-QSCP251Q200J1GV0
QSCP251Q200J1GV001T
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT Hi-Q 0603 20pF 5%
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
In Stock: 4,327
Stock:
4,327 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Johanson
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
20 pF
250 VDC
C0G (NP0)
5 %
0603
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
1.57 mm (0.062 in)
0.81 mm (0.032 in)
0.76 mm (0.03 in)