ALS60A681KF550
KEMET
80-ALS60A681KF550
ALS60A681KF550
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 550volts 680uF PLAIN CAN
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
33 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 96   Multiples: 24
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal
RoHS:
680 uF
550 VDC
51 mm
105 mm
22.2 mm
Aluminum Electrolytic Capacitors
18000 Hour
20 %
6.5 A
303 mOhms
- 40 C
+ 85 C
ALS60
Bulk
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PT
Leakage Current: 2.244 mA
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 24
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Screw
Test Frequency: 100 Hz