C052C152J1R5TA7301
80-C052C152J1R5TA-TR
C052C152J1R5TA7301
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 1500pF X7R 5% LS=5.08mm
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Bulk
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
RoHS:
LDD Comm X7R
Radial
1500 pF
100 VDC
X7R
5 %
5.08 mm
Molded
- 55 C
+ 125 C
General Type MLCCs
4.83 mm
2.29 mm
4.83 mm
Reel
Brand: KEMET
Class: Class 2
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Dissipation Factor DF: 2.5 %
Lead Diameter: 0.635 mm