C0603C150J1HACTU
KEMET
80-C0603C150J1HACTU
C0603C150J1HACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 15pF 0603 X8R 0.05
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
31,989
Expected 2026/05/21
Factory Lead Time:
25
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
15 pF
100 VDC
X8R
5 %
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 150 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)