C0603C270J5GACAUTO
KEMET
80-C0603C270J5GAUTO
C0603C270J5GACAUTO
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 27pF C0G 0603 5% AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 17,012
Stock:
17,012
Can Dispatch Immediately
On Order:
16,000
Expected 2027/02/01
Factory Lead Time:
30
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
27 pF
50 VDC
C0G (NP0)
5 %
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.8 mm (0.031 in)