C0603C750K5GACTU
KEMET
80-C0603C750K5G
C0603C750K5GACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 75pF 0603 C0G 10%
ECAD Model:
In Stock: 7,526
Stock:
7,526 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
75 pF
50 VDC
C0G (NP0)
10 %
0603
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.8 mm (0.031 in)