C0603X111GCTACAUTO
80-C0603X111GCTAUTO
C0603X111GCTACAUTO
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500Vo 110pF X8G 0603 X8G 2% Flex AECQ2
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
RoHS:
110 pF
500 VDC
X8G
2 %
0603
SMD/SMT
Flexible (Soft)
- 55 C
+ 150 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)