C1206C153KAGECAUTO
80-C1206C153KAGECAUT
C1206C153KAGECAUTO
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V .015uF C0G 1206 10% AEC-Q200
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
0.015 uF
250 VDC
C0G (NP0)
10 %
1206
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)