C1206X202F3HACAUTO
KEMET
80-C1206X202F3HAUTO
C1206X202F3HACAUTO
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 2000pF X8R 1206 1% AEC-Q200
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
2000 pF
25 VDC
X8R
1 %
1206
SMD/SMT
Flexible (Soft)
- 55 C
+ 150 C
3.3 mm (0.13 in)
1.6 mm (0.063 in)