C1206X680MATACTU
KEMET
80-C1206X680MATACTU
C1206X680MATACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT Cap Cer 1206 68pF 250VDC X8G
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
68 pF
250 VDC
X8G
20 %
1206
SMD/SMT
- 55 C
+ 150 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.78 mm (0.031 in)