C1210C224MAR2L
80-C1210C224MAR2L
C1210C224MAR2L
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 0.22uF X7R 1210 20%
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS: N
0.22 uF
250 VDC
X7R
20 %
1210
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm (0.126 in)
2.5 mm (0.098 in)