C1808C472MFRACTU
KEMET
80-C1808C472MFR
C1808C472MFRACTU
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1500V 4700pF X7R 1808 20%
ECAD Model:
In Stock: 2,000
Stock:
2,000 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
21 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
4700 pF
1.5 kVDC
X7R
20 %
1808
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
4.7 mm (0.185 in)
2 mm (0.079 in)