C323C104M5U5TA
KEMET
80-C323C104M5U
C323C104M5U5TA
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.1uF Z5U 20% LS=5.08mm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
35 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
RoHS:
GoldMax 300 Comm Z5U
Radial
0.1 uF
50 VDC
Z5U
20 %
5.08 mm
Conformally Coated
+ 10 C
+ 85 C
General Type MLCCs
5.08 mm
7.62 mm
3.18 mm
Bulk
Brand: KEMET
Class: Class 2
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Dissipation Factor DF: 4 %
Lead Diameter: 0.51 mm
Lead Style: Outside Bend
Product Type: Ceramic Capacitors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Capacitors
Tradename: Goldmax
Type: Goldmax Z5U Dielectric Commercial Grade MLCCs
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
In an effort to reduce confusion and clear up erroneous part
numbering options, Kemet is eliminating the letter "C" as an
option for lead material on Kemet's Aximax and Goldmax product.
The 13th character of Kemet's Avimax and Goldmax part numbers,
which specifies lead material, must show either a "T" for 100%