C410C121J3G5TA
KEMET
80-C410C121J3G5TA
C410C121J3G5TA
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 25V 120pF C0G 5%
ECAD Model:
In Stock: 1,913
Stock:
1,913 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
KEMET
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
RoHS:
AxiMax 400 Comm C0G
Axial
120 pF
25 VDC
C0G (NP0)
5 %
Conformally Coated
- 55 C
+ 125 C
General Type MLCCs
2.41 mm
4.32 mm
Bulk
Brand: KEMET
Class: Class 1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Dissipation Factor DF: 0.1 %
Lead Diameter: 0.51 mm
Lead Style: Straight
Product Type: Ceramic Capacitors
Factory Pack Quantity: 300
Subcategory: Capacitors
Tradename: Aximax
Type: Aximax C0G Dielectric Commercial Grade MLCCs
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
In an effort to reduce confusion and clear up erroneous part
numbering options, Kemet is eliminating the letter "C" as an
option for lead material on Kemet's Aximax and Goldmax product.
The 13th character of Kemet's Avimax and Goldmax part numbers,
which specifies lead material, must show either a "T" for 100%