C44PXGR5330RASK
KEMET
80-C44PXGR5330RASK
C44PXGR5330RASK
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 1000VAC 33uF 10% AC Filter Can
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
Factory Lead Time:
31 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
REACH - SVHC:
33 uF
2.3 kVDC
Screw
Polypropylene (PP)
35 mm (1.378 in)
247 mm (9.724 in)
AC and Pulse Film Capacitors
1 kVAC
10 %
2 Pin
1.655 mOhms
Stud Threaded
- 25 C
+ 70 C
C44P-R
Bulk
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: BG
Diameter: 75 mm