F461AK273K630R
KEMET
80-F461AK273K630R
F461AK273K630R
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 630V 0.027uF 10% LS=10mm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
46 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 800)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
0.027 uF
630 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
10 mm (0.394 in)
13 mm (0.512 in)
5 mm (0.197 in)
DC Link Film Capacitors
250 VAC
10 %
2 Pin
11 mm (0.433 in)
Straight
- 55 C
+ 105 C
F46
Ammo Pack
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.6 mm