F871AL253K330C
KEMET
80-F871AL253K330C
F871AL253K330C
Mfr.:
Description:
Safety Capacitors 800V 0.025uF 10% LS=10mm
ECAD Model:
In Stock: 1,896
Stock:
1,896 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
KEMET
Product Category: Safety Capacitors
RoHS:
0.025 uF
X1
330 VAC
Radial
10 mm (0.394 in)
800 VDC
13 mm
9.5 mm
Safety Film Capacitors
Polypropylene (PP)
10 %
2 Pin
Straight
- 40 C
+ 110 C
7.5 mm
F871
Bulk
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: ID
Lead Diameter: 0.6 mm