T491D476M016AT7622
KEMET
80-T491D476M16AT
T491D476M016AT7622
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid SMD 16V 47uF 20%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
27 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
T491
47 uF
16 VDC
20 %
2917
D Case
7.3 mm (0.287 in)
4.3 mm (0.169 in)
3.1 mm (0.122 in)