RK73H1HTTCM5602F
KOA Speer
660-RK73H1HTTCM5602F
RK73H1HTTCM5602F
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD
ECAD Model:
In Stock: 25,900
Stock:
25,900 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 15000)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KOA Speer
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
Reel
Cut Tape
RK73B
56 kOhms
50 mW (1/20 W)
1 %
- 55 C
+ 155 C
25 V
0201
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.23 mm (0.009 in)
Automotive Grade
Precision Resistors
AEC-Q200
Brand: KOA Speer
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Thick Film Resistors SMD
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 15000
Subcategory: Resistors
Technology: Thick Film
Termination Style: SMD/SMT
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
RK73B Chip Resistors
KOA Speer RK73B Chip Resistors are available in a wide range of sizes, from the 01005 (1F) up to 2512 (3WA). These chip resistors feature a power rating range of .03W to 1W, resistances up to 22MΩ, and maximum working voltages between 15V and 200V. KOA Speer RK73B are ideal for applications such as package-on-package (PoP) high density PCBAs, mobile phones RF modules, micro drives, handheld memory products (SD cards), portable application-mobile phones, and digital cameras.